Rozjaśnij swoją podróż!

Reflektory kierunkowe

[Rozmiar: 23528 bajtów]

Elementem, którego wymiana pozytywnie wpływa na wizerunek auta, są kierunkowskazy wykonane z przeźroczystego szkła, z nasadką osłaniającą żarówkę. Sam kierunkowskaz prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. Jedynym negatywnym akcentem jest pomarańczowy kolor żarówki, który psuje końcowy efekt. Znani producenci oświetlenia – Osram i Philips, oferują zamienniki tych nieciekawych wizualnie detali. Bez względu na kolor żarówki podczas spoczynku, w czasie jej pracy, w obu przypadkach emitowane jest czysto pomarańczowe światło, tak jak w przypadku seryjnych żarówek.

OSRAM DIADEM

[Rozmiar: 17236 bajtów] [Rozmiar: 19869 bajtów]

Diadem dostosowuje się do wymogów projektantów stosujących bezbarwne szkło do lamp samochodowych o gładkiej lub wyżłobionej powierzchni. Kupowane najczęściej przez kierowców dbających o bezpieczeństwo oraz o estetyczny wygląd reflektorów. Odznacza się podwójną trwałością w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami powleczonymi żółtym lakierem. Żarówka tylko w pozycji „włączone” wytwarza żółte światło sygnalizacyjne, w pozycji „wyłączone” wydaje się opalizująco biała.

PHILIPS SILVER VISION

(dwie fotki)

[Rozmiar: 30932 bajtów]

100% rozwiązanie designerskie dla przezroczystych reflektorów. Połączenie osiągów i nowoczesnego wzornictwa. Srebrne zakończenie żarówki powoduje, że jest ona całkowicie niewidoczna, gdy reflektor jest wyłaczony. Podczas świecenia, ta sama wysoka jakość jak we wszystkich żarówkach produkowanych przez Philips.
[Rozmiar: 25445 bajtów]TEST:

a) SERIA i PHILIPS

[Rozmiar: 11976 bajtów]

Różnica widoczna jest gołym okiem. W przypadku seryjnej żarówki we wnętrzu kierunkowskazu wyraźnie widoczny jest pomarańczowy poblask. Zdecydowanie lepiej wygląda kierunkowskaz z lewej strony, we wnętrzu którego umieszczona jest żarówka Silver Vision. Srebrny kolor żarówki czyni ją prawie nie dostrzegalną.
b) SERIA i OSRAM

[Rozmiar: 12186 bajtów]

W tym przypadku dostrzegalna jest zupełnie inna różnica. Gdy w przypadku seryjnej żarówki mamy wnętrze klosza zabarwione pomarańczowym odcieniem, żarówka Diadem nadaje wnętrzu błękitnej poświaty. Efekt wizualny jest niezwykle ciekawy.

Kwestię wyboru żarówek pozostawiamy Państwu...
Powrót