Rozjaśnij swoją podróż!

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI


Instalacja elektryczna

Czy wytrzyma instalacja elektryczna w samochodzie? Domyślam się że przetwornice pobierają więcej prądu, czy trzeba cos przerabiać?

Odpowiedź na pytanie:

Absolutnie nie! Zestawy xenon nie wymagają dodatkowej ingerencji w układ elektryczny. Przetwornica jest tak dobrej jakości,że w żaden sposób nie zakłóca funkcjonowania instalacji elektrycznej.


Stopione odbłyśniki ??

Czy zestawy xenon mają większą moc niż standardowe żarówki halogenowe? Czy jeśli zwiększymy moc reflektora odbłyśniki reflektorów nie ulegną stopieniu w wyniku przegrzania?

Odpowiedź na pytanie:

Żarówki halogenowe mają 55/60 wat, a niekiedy nawet 100W. lampy xenonowe zaledwie 35W w związku z tym nie ma obawy o stopienie odbłyśników, chyba że mają jakąś wadę fabryczną.


Mam reflektory bez soczewek...

Czy mogę zainstalować ksenony gdy nie mam soczewki tylko zwykle reflektory z odbłyśnikami? Boje się że moje reflektory są przystosowane do zwykłych żarówek halogenowych i po założeniu zestawu xenon mogą razić innych użytkowników drogi.

Odpowiedź na pytanie:

Soczewka skupia światło,ale w części aut z oryginalnymi xenonami także nie ma soczewki. Istotnym elementem jest granica światła i cienia na którą ma wpływ jakość przetwornicy, reflektor a także prawidłowo ustawiona ogniskowa w żarówce!


Posiadam stare auto

Jestem posiadaczem Daihatsu Charade z 1984 roku i mam standardowe lampy czy musiałbym nabyć i wmontować inny rodzaj lamp aby zainstalować zestaw xenon?

Odpowiedź na pytanie:

Oczywiście nie ma potrzeby wymieniać reflektorów, aby zainstalować zestaw xenon. Należy jednak zwrócić uwagę na stan odbłyśników. Jeśli nie są w najlepszej formie, wskazana byłaby wymiana reflektorów na nowe.


Problemy ??

Czy nie będę miał problemów z policja lub przeglądem technicznym? Słyszałem że do ksenonów trzeba zamontować jeszcze spryskiwacze i autopoziomowanie oraz konieczna jest dodatkowa homologacja na reflektor?

Odpowiedź na pytanie:

Reflektory z cechami E4, E11, E13 itp. mogą być zasilane zmiennym źródłem światła, nie ma potrzeby żadnej dodatkowej homologacji na reflektory. Niestety nie mamy w ofercie systemów spryskiwania, jednak sugerujemy naszym klientom doposażenie w takie systemy.